Baltica Apartments - Najlepsze apartamenty w Sopocie

Aktualności

wtorek, 13 Cze 2017 13:40

Sopot to miasto, które w okresie wakacyjnym funkcjonuje przede wszystkim dla turystów i wszystkich, którzy przybywają tam, by spędzić czas nad polskim morzem. To także miasto, które słynie ze wspaniałych atrakcji, restauracji z wyśmienitym jedzeniem i dobrymi winami. Warto się tam wybrać choćby na kilka dni, by poczuć atmosferę tego niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka. Nietrudno o wynajem apartamentów w Sopocie, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie w centrum na Monciaku lub na sopockiej plaży.

Poza atrakcjami skierowanymi typowo do turystów Sopot ma też swoje drugie oblicze – piękne oblicze sztuki. W mieście znajdują się liczne galerie sztuki i domy aukcyjne, które przyciągają znawców i kolekcjonerów z całej Polski, a także z Europy.

Regularnie odbywają się tam aukcje sztuki polskiej i zagranicznej, a wystawiane dzieła zadziwiają niejednego wielbiciela sztuki. W mieście znajdują się także dwa miejsca, które są obowiązkowym punktem na mapie dla każdego, kto lubi obcować ze sztuką.

Te obiekty to:

  • Muzeum Sopotu. Jest to dosyć młoda placówka, bo funkcjonuje dopiero od 2001 roku, usytuowana przy nadmorskiej promenadzie w pięknej zabytkowej willi z 1903 roku. Muzeum w dalszym ciągu zajmuje się pozyskiwaniem obiektów zabytkowych, w tym mebli, które można już podziwiać na parterze domu w jedynych w Sopocie historycznych wnętrzach mieszkalnych. Placówka organizuje także różne wystawy czasowe, również artystów związanych z miastem i wystawy sztuki nowoczesnej. Poza tym można wybrać się tam na koncert, odczyt, wieczór literacki czy filmowy.
  • Państwowa Galeria Sztuki. To miejsce, któremu wielka sztuka nie jest obca. Każdego roku organizowane są tam wystawy sztuki współczesnej i tradycyjnej, prezentujące sylwetki pojedynczych artystów i grup artystycznych. Galeria gościła w swoich progach twórców światowej sławy takich jak: Grass, Miłosz czy Horowitz. Siedziba galerii mieści się w Domu Zdrojowym przy Placu Zdrojowym 2, nie sposób przejść obok niej obojętnie.

 

Każdy, kto kocha obcować ze sztuką i chce spędzić czas w miejscu natchnionym artystycznym duchem, powinien wybrać się do Sopotu. Małe galeryjki, muzeum i duża galeria sztuki to idealna przestrzeń na spędzenie w Sopocie choćby kilku dni.

SEATOWERS

Najwyższy budynek apartamentowy w Trójmieście z pięknym widokiem na Zatokę oraz panoramę Gdyni. Dla swoich gości bezpłatny dostęp na Taras widokowy znajdujący się na 36 piętrze !! Już dziś zobacz nasze apartamenty i dokonaj rezerwacji. Sea Towers to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Trójmieście - sprawdź widok z naszych apartamentów na całą zatokę.

Sprawdź oferty

Aktualności

28 05 2019
Last Minute w Sopocie? Wynajmij apartament
Sopot jest atrakcyjną nadmorską miejscowością, idealną na wakacje. Obszar wokół drewnianego m...
28 05 2019
Apartamenty na Openera Gdańsk Gdynia Sopot
Open’er jest świętem muzyki. To idealne wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki i zabawy. Od 200...
28 05 2019
Apartamenty na sylwestra w Sopocie
Sopot znajduje się w pobliżu Gdańska i Gdyni i jest częścią Trójmiasta. Można się w nim wsp...