Baltica Apartments - Najlepsze apartamenty w Sopocie
Zadzwoń 666 663 667

Aktualności

wtorek, 13 cze 2017 13:40

Sopot to miasto, które w okresie wakacyjnym funkcjonuje przede wszystkim dla turystów i wszystkich, którzy przybywają tam, by spędzić czas nad polskim morzem. To także miasto, które słynie ze wspaniałych atrakcji, restauracji z wyśmienitym jedzeniem i dobrymi winami. Warto się tam wybrać choćby na kilka dni, by poczuć atmosferę tego niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka. Nietrudno o wynajem apartamentów w Sopocie, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie w centrum na Monciaku lub na sopockiej plaży.

Poza atrakcjami skierowanymi typowo do turystów Sopot ma też swoje drugie oblicze – piękne oblicze sztuki. W mieście znajdują się liczne galerie sztuki i domy aukcyjne, które przyciągają znawców i kolekcjonerów z całej Polski, a także z Europy.

Regularnie odbywają się tam aukcje sztuki polskiej i zagranicznej, a wystawiane dzieła zadziwiają niejednego wielbiciela sztuki. W mieście znajdują się także dwa miejsca, które są obowiązkowym punktem na mapie dla każdego, kto lubi obcować ze sztuką.

Te obiekty to:

  • Muzeum Sopotu. Jest to dosyć młoda placówka, bo funkcjonuje dopiero od 2001 roku, usytuowana przy nadmorskiej promenadzie w pięknej zabytkowej willi z 1903 roku. Muzeum w dalszym ciągu zajmuje się pozyskiwaniem obiektów zabytkowych, w tym mebli, które można już podziwiać na parterze domu w jedynych w Sopocie historycznych wnętrzach mieszkalnych. Placówka organizuje także różne wystawy czasowe, również artystów związanych z miastem i wystawy sztuki nowoczesnej. Poza tym można wybrać się tam na koncert, odczyt, wieczór literacki czy filmowy.
  • Państwowa Galeria Sztuki. To miejsce, któremu wielka sztuka nie jest obca. Każdego roku organizowane są tam wystawy sztuki współczesnej i tradycyjnej, prezentujące sylwetki pojedynczych artystów i grup artystycznych. Galeria gościła w swoich progach twórców światowej sławy takich jak: Grass, Miłosz czy Horowitz. Siedziba galerii mieści się w Domu Zdrojowym przy Placu Zdrojowym 2, nie sposób przejść obok niej obojętnie.

 

Każdy, kto kocha obcować ze sztuką i chce spędzić czas w miejscu natchnionym artystycznym duchem, powinien wybrać się do Sopotu. Małe galeryjki, muzeum i duża galeria sztuki to idealna przestrzeń na spędzenie w Sopocie choćby kilku dni.

SEATOWERS

Najwyższy budynek apartamentowy w Trójmieście z pięknym widokiem na Zatokę oraz panoramę Gdyni. Dla swoich gości bezpłatny dostęp na Taras widokowy znajdujący się na 36 piętrze !! Już dziś zobacz nasze apartamenty i dokonaj rezerwacji. Sea Towers to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Trójmieście - sprawdź widok z naszych apartamentów na całą zatokę.

Sprawdź oferty

Aktualności

28 05 2019
Apartamenty na Openera Gdańsk Gdynia Sopot
Open’er jest świętem muzyki. To idealne wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki i zabawy. Od 200...
28 05 2019
Apartamenty na sylwestra w Sopocie
Sopot znajduje się w pobliżu Gdańska i Gdyni i jest częścią Trójmiasta. Można się w nim wsp...
23 05 2019
Śniadania w Sopocie [TOP5] – gdzie na śniadanie?
Śniadania w Sopocie [TOP5] - gdzie na śniadanie?   Sopot jest uroczym, nadb...